Osnova témat

 • Úvod

  Efektivní způsoby předávání znalostí, zkušeností a dovedností v přírodovědných oborech.

  Tento kurz slouží jako rozcestník (soubor kurzů) pro zájemce o výuku, umění prezentovat a vědeckou práci. Najdete zde odkazy na kurzy věnované tipům jak efektivně prezentovat, jak publikovat vědeckou práci, poster či jak pochopit statistické postupy v biomedicínských oborech. Nechybí ani podrobný kurz o webinářích , o komunikaci s médii. Celý tématický blok završuje kurz zabývající se kritickým myšlením a šarlatánstvím.

  Logolink OPVK

  Podpořeno projektem Propagace přírodovědných oborů prostřednictvím badatelsky orientované výuky a popularizace výzkumu a vývoje, reg.č. CZ.1.07/2.3.00/45.0028

 • Jak učit a prezentovat

  Zkoušeli jste někdy něco vysvětlit a posluchač to ne a ne pochopit? Učíte studenty a někdy se vám zdá, že to není "ono". Přednášíte na odborných sympoziích a potlesk bývá poněkud vlažný mrknout? Už jste zkusili oslovit Vaše publikum pomocí webináře? Pokud hledáte inspiraci, jak některé z vašich pedagogických a prezentačních dovedností vylepšit, najdete je v tomto kurzu.

 • Jak interpretovat experimentální data

 • Jak spolupracovat s médii

  Umíte napsat tiskovou zprávu, vysvětlit své odborné téma novinářům, vystupovat v médiích? Pokud ne, tento kurz Vám v tom pomůže.


 • Základy kritického myšlení na příkladech podvodů a šarlatánství v aktuální vědě a medicíně

  aneb jak si udržet zdravý rozum